IHLP5050FDER1R8M51
Dale / Vishay
IHLP5050FDER1R8M51
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IHLP5050FDER1R8M51 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IHLP5050FDER1R8M51
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1.8UH 26A 2.94 MOHM
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs750 pcs1250 pcs2500 pcs
Data sheet
Type:Molded
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.522" L x 0.508" W (13.26mm x 12.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IHLP-5050FD-51
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)
Frequency - Self Resonant:25.9MHz
Detailed Description:1.8µH Shielded Molded Inductor 26A 2.94 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):2.94 mOhm Max
Current Rating:26A
Current - Saturation:22.5A