HSA5R01J
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA5R01J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5R01J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA5R01J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 0.01 OHM 5% 10W
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:10 mOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1-1676814-1
1-1676814-1-ND
A131881
HSA5R01J-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:Solder Lugs
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 mOhms ±5% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor