HSA58R25F
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA58R25F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA58R25F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA58R25F
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 8.25 OHM 1% 10W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 116 pcs
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:8.25 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1-1676814-4
A127583
HSA58R25F-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:8.25 Ohms ±1% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor