HSA547RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA547RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA547RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA547RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 47 OHM 5% 10W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 187 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:47 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:8-1625963-1
8-1625963-1-ND
A138889
HSA547RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:47 Ohms ±5% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor