HSA5330RF
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA5330RF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA5330RF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA5330RF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 330 OHM 1% 10W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:330 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:1676814-5
A137180
HSA5330RF-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330 Ohms ±1% 10W Wirewound Chassis Mount Resistor