HSA10680RJ
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA10680RJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA10680RJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA10680RJ
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 680 OHM 5% 16W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:680 Ohms
Power (Watts):16W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:6-1625966-8
6-1625966-8-ND
A138853
HSA10680RJ-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:680 Ohms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor