HSA10R33J
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA10R33J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA10R33J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA10R33J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 16W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 200 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:330 mOhms
Power (Watts):16W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:5-1625966-6
5-1625966-6-ND
A138854
HSA10R33J-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330 mOhms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor