HSA10R22J
AMP Connectors / TE Connectivity
HSA10R22J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HSA10R22J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. HSA10R22J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 16W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 79 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:HS, CGS
Resistance:220 mOhms
Power (Watts):16W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:7-1625966-4
7-1625966-4-ND
A102126
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220 mOhms ±5% 16W Wirewound Chassis Mount Resistor