CX2016DB38400C0WPLA2
AVX Corporation
CX2016DB38400C0WPLA2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB38400C0WPLA2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB38400C0WPLA2
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1782-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:7pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:38.4MHz ±20ppm Crystal 7pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead