CX2016DB38400D0FLJCC
KYOCERA AVX
CX2016DB38400D0FLJCC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB38400D0FLJCC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB38400D0FLJCC
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Crystal 38.4MHz ±10ppm (Tol) ±15ppm (Stability) 8pF FUND 60Ohm 4-Pin SMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43649 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1119-2
CX2016DB38400D0FLJC2
CX2016DB38400D0FLJC2-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:8pF
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:38.4MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead