CX2016DB32000D0GPSC1
AVX Corporation
CX2016DB32000D0GPSC1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB32000D0GPSC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB32000D0GPSC1
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±15ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:32MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:32MHz ±15ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead