CX2016DB32000D0FLJCC
AVX Corporation
CX2016DB32000D0FLJCC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB32000D0FLJCC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB32000D0FLJCC
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1118-1
1254-1118-1-ND
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±10ppm
Frequency Stability:±15ppm
Frequency:32MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:32MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead