CX2016DB27120B0HLLC1
KYOCERA AVX
CX2016DB27120B0HLLC1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB27120B0HLLC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB27120B0HLLC1
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Crystal 27.12MHz 4-Pin CSMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 36021 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:1253-1697-1
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Load Capacitance:6pF
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:-
Frequency:27.12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:27.12MHz ±20ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead