CX2016DB31250K0KJSC1
AVX Corporation
CX2016DB31250K0KJSC1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CX2016DB31250K0KJSC1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CX2016DB31250K0KJSC1
Manufacturer AVX Corporation
Description CRYSTAL 31.2500MHZ 14PF SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CX2016DB, Kyocera
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:Q7035611A
Operating Temperature:-30°C ~ 75°C
Load Capacitance:14pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:31.25MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:31.25MHz ±30ppm Crystal 14pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead