CLLD11X7S0G684M
TDK Corporation
CLLD11X7S0G684M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLD11X7S0G684M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLD11X7S0G684M
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.68UF 4V X7S 0805
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-1937-2
CLLD11X7S0G684MT
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:0.68µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.68µF