CLLE1AX7R0J155M085AC
TDK Corporation
CLLE1AX7R0J155M085AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLE1AX7R0J155M085AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLE1AX7R0J155M085AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-3402-2
CLLE1AX7R0J155MT0J0N
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Failure Rate:-
Detailed Description:1.5µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1.5µF