CLLE1AX7R0G104M050AC
TDK Corporation
CLLE1AX7R0G104M050AC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLE1AX7R0G104M050AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLE1AX7R0G104M050AC
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 0.1UF 4V X7R 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-10526-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Multi-Terminal)
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.1µF