CLLD11X7S0G155M
TDK Corporation
CLLD11X7S0G155M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CLLD11X7S0G155M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CLLD11X7S0G155M
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP CER 1.5UF 4V X7S 0805
Data sheet
Voltage - Rated:4V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X7S
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:CLL
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:445-1942-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Failure Rate:-
Detailed Description:1.5µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1.5µF