CL05C300JB5NCNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL05C300JB5NCNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL05C300JB5NCNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL05C300JB5NCNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CL
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1276-1681-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:30pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:30pF