CL05C2R2CC51PNC
Samsung Semiconductor
CL05C2R2CC51PNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL05C2R2CC51PNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL05C2R2CC51PNC
Manufacturer Samsung
Description Cap Ceramic 2.2pF 100V C0G 0.25pF SMD 0402 125C Cardboard T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 147614 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CL
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1276-6777-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:2.2pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:2.2pF