CL05C2R5CB5NNNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL05C2R5CB5NNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL05C2R5CB5NNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL05C2R5CB5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 2.5PF 50V C0G/NP0 0402
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs50000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:2.5pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CL
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0402 (1005 Metric)
Other Names:1276-1678-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:CL05C2R5CB5NNNC
Lead Style:0.022" (0.55mm)
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Expanded Description:2.5pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.25pF