CL05C331JB5NNNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL05C331JB5NNNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL05C331JB5NNNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL05C331JB5NNNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0402
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1276-1685-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:330pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:330pF