CL05C390JC51PNC
Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
CL05C390JC51PNC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CL05C390JC51PNC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. CL05C390JC51PNC
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:CL
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1276-6699-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Detailed Description:39pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Capacitance:39pF