C1210C156K8PACTU
KEMET
C1210C156K8PACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1210C156K8PACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1210C156K8PACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 15UF 10V X5R 1210
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.047" (1.20mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:399-3298-1
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:15µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:15µF