C1210C155K3PACTU
KEMET
C1210C155K3PACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C1210C155K3PACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C1210C155K3PACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1.5UF 25V X5R 1210
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.041" (1.05mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:399-3079-2
C1210C155K3PAC
C1210C155K3PAC7800
C1210C155K3PACTU7800
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:1.5µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:1.5µF