B72210P2421K101
EPCOS
B72210P2421K101
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B72210P2421K101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B72210P2421K101
Manufacturer EPCOS
Description VARISTOR 680V 3.5KA DISC 10MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):680V
Varistor Voltage (Min):612V
Varistor Voltage (Max):748V
Series:AdvanceD-MP, S10
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 10mm
Other Names:495-6459
B72210P2421K101-ND
S10K420E2K1
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts:560V
Maximum AC Volts:420V
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:87J
Detailed Description:680V 3.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Current - Surge:3.5kA
Capacitance @ Frequency:210pF @ 1kHz