B72210P2681K101
EPCOS
B72210P2681K101
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B72210P2681K101 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B72210P2681K101
Manufacturer EPCOS
Description VARISTOR 1.1KV 3.5KA DISC 10MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):1.1kV
Varistor Voltage (Min):990V
Varistor Voltage (Max):1.21kV
Series:AdvanceD-MP, S10
Package / Case:Disc 10mm
Other Names:495-76220
B72210P2681K101-ND
S10K680E2K1
S10K680E2K1-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts:895V
Maximum AC Volts:680V
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:115J
Detailed Description:1.1kV 3.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Current - Surge:3.5kA
Capacitance @ Frequency:135pF @ 1kHz