B32686A0104K
EPCOS
B32686A0104K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32686A0104K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32686A0104K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 113 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Series:B32686
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:495-7371
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF