B32686A0104K000
EPCOS
B32686A0104K000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32686A0104K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32686A0104K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
288 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.654" L x 0.472" W (42.00mm x 12.00mm)
Series:B32686
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32686A 104K
B32686A104K
B32686A104K-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.476" (37.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.886" (22.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.1µF