B32686A0154K
EPCOS
B32686A0154K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32686A0154K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32686A0154K
Manufacturer EPCOS (TDK)
Description CAP FILM 0.15UF 10% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Tolerance:0.15µF
Termination:PC Pins
Surface Mount Land Size:1.476" (37.50mm)
Size / Dimension:1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
Series:B32686
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Polarization:Radial
Other Names:495-7372
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Part Number:B32686A0154K
Lifetime @ Temp.:-
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)
Features:-
Expanded Description:0.15µF ±10% Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%
Dielectric Diameter:Polypropylene (PP), Metallized
Current - Leakage:1000V (1kV)