B32684A0473K000
Buy B32684A0473K000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32684A0473K000
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD
(In US Dollars)
1280 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Series:B32684
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:B32684A 473K
B32684A473K
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.047µF