B32683A6683J189
EPCOS
B32683A6683J189
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32683A6683J189 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32683A6683J189
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 500 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs12500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Series:B32683
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:495-7346-2
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.068µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.068µF