B32669C3205J
Buy B32669C3205J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669C3205J
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 2UF 5% 250VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" Dia x 1.260" L (12.50mm x 32.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:B32669C3205J000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:2µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:2µF