B32669C3125K
Buy B32669C3125K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669C3125K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.2UF 10% 250VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±10%
Package / Case:Axial
Other Names:B32669C3125K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:1.2µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:1.2µF