B32669C3155K
Buy B32669C3155K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669C3155K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.5UF 10% 250VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±10%
Package / Case:Axial
Other Names:B32669C3155K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:1.5µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:1.5µF