B32669C3305K
Buy B32669C3305K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669C3305K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 3UF 10% 250VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.610" Dia (15.50mm)
Package / Case:Axial
Other Names:B32669C3305K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):1.260" (32.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:3µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:3µF