B32669B6605K
Buy B32669B6605K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669B6605K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 6UF 10% 400VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.004" Dia x 1.850" L (25.50mm x 47.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:B32669B6605K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:6µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:6µF