B32669B6155K
EPCOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy B32669B6155K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669B6155K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 1.5UF 10% 400VAC AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.591" Dia x 1.260" L (15.00mm x 32.00mm)
Series:B32669
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:B32669B6155K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1.5µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:1.5µF