B32669B6305K
Buy B32669B6305K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. B32669B6305K
Manufacturer EPCOS
Description CAP FILM 3UF 10% 400VAC AXIAL
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:400V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.709" Dia x 1.850" L (18.00mm x 47.00mm)
Package / Case:Axial
Other Names:B32669B6305K000
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Detailed Description:3µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
Capacitance:3µF