80NHG02B
Buy 80NHG02B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 80NHG02B
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE SQUARE 80A 500VAC/250VDC
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:500V
Size / Dimension:2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Features:Indicating
Current Rating:80A