80NHG00B-690
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 80NHG00B-690 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 80NHG00B-690
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE SQUARE 80A 690VAC RECT
(In US Dollars)
3 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:690V
Size / Dimension:2.126" L x 1.181" W x 1.969" H (54.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Series:-
Response Time:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Blade
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:11000
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Square
Features:-
Current Rating:80A