80NHG01B
Buy 80NHG01B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 80NHG01B
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE SQUARE 80A 500VAC/250VDC
Data sheet
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:500V
Size / Dimension:2.953" L x 1.181" W x 1.969" H (75.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Features:Indicating
Current Rating:80A