80NH00G-690
Bussmann (Eaton)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 80NH00G-690 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 80NH00G-690
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FUSE SQUARE 80A 690VAC RECT
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage Rating - AC:690V
Size / Dimension:1.929" L x 1.181" W x 1.969" H (49.00mm x 30.00mm x 50.00mm)
Series:-
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Rectangular, Blade
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Square
Features:Indicating
Current Rating:80A