VJ3838D360GXSQJ
Buy VJ3838D360GXSQJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ3838D360GXSQJ
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 36PF 7.2KV C0G/NP0 3838
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:7200V (7.2kV)
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.118" (3.00mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Series:VJ QUAD HIFREQ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3838 (9797 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Detailed Description:36pF ±2% 7200V (7.2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3838 (9797 Metric)
Capacitance:36pF