VJ3505M011SXMSRA0
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ3505M011SXMSRA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ3505M011SXMSRA0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ3505M011SXMSRA0 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | ANTENNA, CERAMIC, UHF; Frequency: 1.1GHz; Impedance: 50ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.887 | $1.703 | $1.536 | $1.503 | ||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Termination: | Solder |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 720-1227-2 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Gain: | -0.5dBi |
| Frequency Range: | 470MHz ~ 860MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Chip RF Antenna 470MHz ~ 860MHz -0.5dBi Solder Surface Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ3505M011SXMSRA0, use the request quote form to request VJ3505M011SXMSRA0 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ3505M011SXMSRA0.The price and lead time for VJ3505M011SXMSRA0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ3505M011SXMSRA0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

