VEH150PS19
XP Power
VEH150PS19
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VEH150PS19 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VEH150PS19
Manufacturer XP Power
Description AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 150W
Weight:1.6 lbs (725.7g)
Voltage - Output:19V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.85" L x 2.91" W x 1.65" H (174.0mm x 74.0mm x 42.0mm)
Series:VEH150 (150W)
Region Utilized:International
Power (Watts):150W
Polarization:-
Output Connector:Power DIN, 4 Pin
Other Names:1470-2308
Operating Temperature:0°C ~ 60°C
No Load Power Consumption:350mW (Max)
Efficiency:Level V
Detailed Description:19V 150W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):7.9A
Cord Length:47.2" (1.20m)