VDRS14T350TSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS14T350TSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14T350TSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T350TSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 560V 4.5KA DISC 16.5MM
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):560V
Varistor Voltage (Min):504V
Varistor Voltage (Max):616V
Series:VDRS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Disc 16.5mm
Other Names:2381 595 53516
2381 595 53516-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:460V
Maximum AC Volts:350V
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:156J
Detailed Description:560V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16.5mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:325pF @ 1kHz