VDRS14T275TSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS14T275TSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14T275TSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T275TSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 430V 4.5KA DISC 16MM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:VDRS
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Disc 16mm
Other Names:BC3420
BC3420-ND
BC3420CT
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:104J
Detailed Description:430V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:440pF @ 1kHz