VDRS14T275BSE
Vishay Precision Group
VDRS14T275BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14T275BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T275BSE
Manufacturer Vishay
Description VDRS Series 440 pF 350 V 10 A Axial Through Hole VDR Metal Oxide Varistor
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52716 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 16mm
Other Names:2322 595 52716
BC1454
VDRS14T275BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Energy:104J
Detailed Description:430V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:440pF @ 1kHz