VDRS14T250ALE
Buy VDRS14T250ALE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T250ALE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VDR ST 14D 4500A 250V KNL16 AMMO
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):390V
Varistor Voltage (Min):351V
Varistor Voltage (Max):429V
Series:VDRS
Package / Case:Disc 16mm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Maximum DC Volts:320V
Maximum AC Volts:250V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Energy:96J
Detailed Description:390V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:480pF @ 1kHz